Iepirkumu Akadēmija š. g. 22. maijā pulcēs nozares ekspertus kopīgā diskusijas konferencē "Publiskie iepirkumi DEG: digitāli, efektīvi, gudri”. Pasākumā piedalīsies pārstāvji no Finanšu ministrijas, Iepirkumu uzraudzības biroja, Valsts digitālās attīstības aģentūras, Latvijas Republikas Saeimas, kā arī praktiķi no publiskā un privātā sektora. Konferences uzmanības centrā – kāpēc procesi joprojām ir sarežģīti un birokrātiski, un kā izmantot jau esošos resursus un tehnoloģijas, lai padarītu iepirkumus efektīvākus un stratēģiski vērtīgākus?
Šī brīža birokrātijas mazināšanas virpulī publiskie iepirkumi ir kļuvuši par vienu no centrālajiem sarunu punktiem. Un tas ir pamatoti, jo tie joprojām ir kā atslēgas instruments, kas savieno valsts vajadzības ar privātā sektora piedāvātajiem risinājumiem. "Gan valsts pārvaldei, gan piegādātājiem pieejamie resursi - laiks, personāls, finanses - ir ierobežoti, tādēļ efektīva rīcība ir abpusēji svarīga un kritiski nepieciešama. Efektivitāti sagaida ikviens sabiedrības loceklis, tāpat kā atklātību, godīgu konkurenci un saimniecisku rīcību" uzsver Iepirkumu uzraudzības biroja vadītājs Artis Lapiņš.
“Praksē arvien sastopam virkni izaicinājumu, kas kavē rezultātu sasniegšanu. Šīs konferences mērķis ir kopā ar nozares profesionāļiem iedegt citu perspektīvu kā gudri skatīties uz publisko iepirkumu procesu, kā tos veikt pārdomātāk, kā izmantot digitālus risinājumus un mākslīgo intelektu, lai padarītu to norisi efektīvāku” stāsta publisko iepirkumu eksperti, konferences “Publiskie iepirkumi DEG: digitāli, efektīvi, gudri” moderatori Sabīna Bušmane un Mārtiņš Briedis.
Konferences programmā:
Pasākums ietver tematiskas lekcijas, pieredzes stāstus un diskusiju ar nozares ekspertiem. Uzzināsiet, kā gudri izmantot esošā tiesiskā regulējuma iespējas un potenciālu. Iegūsiet praktiskas atziņas ikdienas darbam, kas balstītas gan uz pasūtītāju, gan piegādātāju pieredzi un veiksmes stāstiem. Diskusijā atklāsim, kā Latvijas iepirkumu vidi padarīt gudrāku, elastīgāku un vairāk orientētu uz rezultātu, nevis procesu.
Ar pieredzi un redzējumu konferences laikā dalīsies: Sanda Liepiņa (FM), Artis Lapiņš (IUB), Līga Avena, Laura Upīte (LR Saeima), Aldis Ezeriņš (Siguldas novada pašvaldība), Tatjana Hrističa (LVM), Oļegs Fiļipovičs (VDAA), Sabīne Zemīte (VM), Ilona Heinrihsone un Līva Jodzēviča (RTU), kā arī Juris Baums (AIAcademy.lv).
Konference “Publiskie iepirkumi DEG: digitāli, efektīvi, gudri” notiks tiešsaistē, 2025. gada 22. maijā plkst. 10.00. Dalībai aicināti visi, kas iesaistīti iepirkumu procesā - valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji, iepirkumu speciālisti un vadītāji, uzņēmumu vadītāji, juristi, projektu vadītāji, digitalizācijas nozares profesionāļi, kā arī žurnālisti. Pasākuma laikā būs iespēja uzdot jautājumus nozares ekspertiem.
Lai piedalītos, aicinām reģistrēties aizpildot pieteikuma veidlapu.