Sankciju gūstā jeb kā sankcijas ietekmē publiskos iepirkumus?

Vebinārs, 28.07.2022 plkst. 10.00-13.00

Pieteikšanās termiņš:  27.07.2022 

Piederība Krievijas Federācijai vai Baltkrievijai faktiski ir kļuvusi par reālu risku piegādātāja izslēgšanai no publiskā iepirkuma. Konstatēt šādu piederību ir krietni sarežģītāk nekā tas varētu šķist no pirmā acu skatiena. Pasūtītājiem un piegādātājiem ir teju jāveic izmeklēšanas darbības vai jāpiesaista muitas ekspertu, lai pārliecinātos, ka sankciju tiesiskais regulējums ir ievērots – piegādātājs vai tā piesaistītais apakšuzņēmējs nav saistīts ar sankciju sarakstā iekļautu personu, vai līguma izpildei nepieciešamo preču imports nav aizliegts. Tomēr, kā rīkoties, ja šāda saistība ir konstatēta un preču imports ir aizliegts? Kā atrisināt situāciju, ja līguma izpildē ir piesaistīts sankcionēts apakšuzņēmējs, par kura piesaisti pasūtītājs nebija informēts, vai līguma izpildes laikā tas iekļauts sankciju sarakstā?

Vebinārā iegūsti atbildes uz šādiem jautājumiem:

  • Kādas tiesību normas regulē sankciju piemērošanu publiskajiem iepirkumiem, un kā tās piemērot?
  • Kam, kā un kādas pārbaudes ir jāveic? Kuras personas ir jāpārbauda un cik bieži?
  • Kā pārliecināties, ka līguma izpildei nepieciešamās preces nav aizliegtas (ieskats sankcijās no muitas tiesību aspekta)?
  • Vai sankcijām ir izņēmumi? Kā tos praktiski piemērot?
  • Problēmjautājumi saistībā ar apakšuzņēmēju piesaisti. Pieredzes stāsti un kā pasargāties no sankcionētu apakšuzņēmēju iesaistīšanas līguma izpildē?
  • Vai drīkst sankciju ietekmēto apakšuzņēmēju (vai preces) aizvietot piedāvājuma vērtēšanas vai noslēgtā līguma izpildes laikā?
  • Kāda ir sankciju ietekme uz publisko iepirkumu rezultātā jau noslēgtajiem līgumiem?
  • Vai drīkst vienpusēji atkāpties no līguma?
  • Kādos gadījumos drīkst/nedrīkst turpināt līgumu?
  • Citi jautājumi, kurus ir vērts zināt par sankcijām publisko iepirkumu jomā. 

Mērķauditorija - Publisko iepirkumu pasūtītājiem un piegādātājiem.

Diskusijā piedalīsies arī Ieva Lācenberga-Rocēna.

Alisa  Leškoviča

Vebināru vada
Alisa Leškoviča

Zvērināta advokāte

Alisa Leškoviča ir zvērināta advokāte ar vairāk kā 15 gadu pieredzi nodokļu, muitas un citu strīdu risināšanā. Savā praksē Alisa Leškoviča regulāri saskaras ar sankciju piemērošanas jautājumiem, par ko regulāri publicē rakstus un juridiskos viedokļus, un tādēļ viņas praktiskā pieredze ir īpaši vērtīga šī semināra kontekstā.

Dalība vebinārā

Vebinārs notiks Zoom platformā.

Cena: € 57.37 + PVN (cenā iekļauta lekcija un izdales materiāli elektroniskā veidā). 

Vietu vebinārā nodrošinām dalībniekiem, kas veikuši pilnu apmaksu vai sagatavojuši garantijas vēstuli pēcapmaksai. Veicot apmaksu 1-2 dienas pirms vebināra, lūgums nosūtīt maksājuma uzdevumu uz akademija@iepirkumi.lv
Atsaucot savu dalību vebinārā piecas dienas pirms vebināra (ieskaitot), tiek atgriezta dalības maksa, ieturot kompensāciju 50% apmērā. Ja pieteikums tiek atcelts īsi pirms vebināra norises, maksa netiek atmaksāta. Neparedzētu apstākļu gadījumā, kad vebināru nav iespējams apmeklēt, vietā drīkst piedalīties cita persona, par to iepriekš rakstiski informējot uz akademija@iepirkumi.lv. Maksa netiek atgriezta, ja dalībnieks nav piedalījies apmācībās.


Cita informācija:
Ieteikums sazināties ar sava uzņēmuma/iestādes sistēmas administratoru, lai pārliecinātos, ka esat autorizēts izmantot Zoom programmu. Nepieciešamais tehniskais nodrošinājums: dators vai telefons ar interneta pieslēgumu, “austiņas” vai cita audio iekārta un mikrofons.
Vebinārā būs iespēja saņemt atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar vebināra tēmu. Noklausoties kursu, e-pastā tiek nosūtīta elektroniski sagatavota apliecība par dalību. Paturam tiesības mainīt programmu un atcelt vebināru (iepriekš informējot).


Sīkāka informācija pa tālruni: 27798887

Apmācību kalendārs