Notikumi Talsu novadā no 26.jūnija līdz 3.jūlijam

Apstiprina jauno Talsu novada pašvaldības izpilddirektoru

26.jūnijā notika Talsu novada domes ārkārtas sēde. Tajā tika pieņemts lēmums pārtraukt darba attiecības ar līdzšinējo pašvaldības izpilddirektoru un iecelt jaunu.

Talsu novada domes deputāti vienbalsīgi apstiprināja darba tiesisko attiecību pārtraukšanu ar 19. jūniju ar līdzšinējo pašvaldības izpilddirektoru Aldi Vilsonu.

Talsu novada domes priekšsēdētājs Edgars Zelderis izpilddirektora amatam izvirzīja Modri Jaunvalku, kurš pašvaldības vēlēšanās pārstāvēja Latvijas Zaļās partijas sarakstu. E.Zelderis vairākkārt ticies ar M.Jaunvalku, uzticas un ir pārliecināts, ka attiecīgais kandidāts izpilddirektora pienākumus pildīs godprātīgi un profesionāli.

M.Jaunvalks, komentējot savas kandidatūras izvirzīšanu, sacīja, ka strādās, saglabājot pēctecību domes darbā. Viņš Talsu novadā dzīvo un strādā kopš 1982.gada, ieguvis pieredzi ne tikai dažādās valsts iestādēs, bet arī privātās uzņēmējdarbības jomā. Līdz šim darbojies a/s "Latvijas Valsts meži" struktūrā.

M.Jaunvalks, gūstot visu 17 Talsu novada domes deputātu atbalstu, pateicās par izrādīto uzticību.

Talsu pilsēta svin 100!

Šajā nedēļas nogalē īpašus svētkus atzīmēs Talsu pilsēta. Viesiem būs iespēja baudīt ne tikai Talsu pilsētas svētkus "Vasaras vidus svinēšana", bet arī atzīmēt tos pilsētas 100. Jubilejas zīmē.

Daudzveidīgie pasākumi sāksies jau 30.jūnijā, kad paredzēta senioru satikšanās Ķēniņkalna pakājē, starpkonfesionāls dievkalpojums, tusiņš Talsu tirgū, Intara Busuļa koncerts Sauleskalna estrādē. Šajā vakarā atkal priecēs nakts pastaiga Talsos "Gribu ar Tevi, pilsēta, aprunāties".

1. jūlijs sāksies ar tradicionālajām makšķerēšanas sacensībām "Plunkšķis Talsu ezerā", pilsētas modināšanu un amatnieku tirdziņu. Pilsētas laukumā varēs iepazīties ar novada uzņēmēju produkcijas klāstu, kā arī izbaudīt dažādus koncertus, piedalīties daudzveidīgu izstāžu atklāšanā. Savukārt pie Talsu sporta nama būs dažādas aktivitātes bērniem un jauniešiem, bet 19.00 ir iespēja doties tradicionālajā gājienā "Es, tu, viš - mēs i’ tals’niek’".

Īpašs baudījums būs ne tikai vakarā sarūpētais Valtera Frīdenberga un grupas "Tumsa" koncerts, kā arī balle ar grupu "Stradivari", "Mākoņstūmēji" un DJ Robertu Lejasmeieru, bet arī muzikālais strūklaku un lāzeru uzvedums "Šeit ir mana pilsēta".

Detalizēta svētku programma pieejama www.tautasnams.lv.

Talsos Rīgas un Stendes ielas rotācijas aplī notiek remontdarbi

Noslēdzies iepirkums un noslēgts līgums par projekta "Rīgas ielas, Stendes ielas, a/c P120 un P129 rotācijas apļa Talsos seguma atjaunošana" īstenošanu. Par 66 088 eiro rotācijas apļa ceļa seguma atjaunošanu veic SIA "Talce", darbi tiek uzsākti jau šonedēļ, tāpēc autobraucējiem jārēķinās ar būtiskiem satiksmes ierobežojumiem.

Pagājušajā gadā pēc VAS "Latvijas Valsts ceļi" pasūtījuma iesākti apjomīgi ceļa remonta darbi uz valsts nozīmes autoceļa Talsi - Stende - Kuldīga. Rekonstruējot autoceļa posmu, izbūvēts jauns gājēju un velosipēdistu celiņš no Talsu pilsētas robežas līdz iebrauktuvei uz Dižstendi. Lai nodrošinātu drošu savienojumu ar pilsētu velosipēdistiem un gājējiem, Talsu novada domes deputāti lēma par gājēju un velosipēdistu celiņa izbūvi arī Talsu rotācijas aplī un braucamās daļas seguma atjaunošanu.

Darbi rotācijas aplī tiek uzsākti no 26.jūnija un tos plānots īstenot divu nedēļu laikā. "Autobraucējiem jārēķinās ar būtiskiem satiksmes ierobežojumiem, tādēļ aicinām ieplānot braucienam papildus laiku vai izvēlēties citu maršrutu. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!" informēja SIA "Talce" pārstāve Vaiva Gēgermane.

Kultūras notikumi:

27.jūnijā 12.00 Lībagu pagastā notiks senioru kluba "Sarma" pasākums "Gadi skrien kā stirnas".

No 30. jūnija līdz 2.jūlijam notiks Talsu pilsētas svētki "Talsiem 100" - "Vasaras vidus svinēšana". Sīkāka informācija www.tautasnams.lv .

1.jūlijā 11.00 Laucienes kultūras namā būs Indijas klasisko deju nodarbība. Dalība smaksa 10.00 eiro.

2.jūlijā 11.00 Stendes brīvdabas estrādē uzstāsies Šveices karnevāla mūzikas pūtēju orķestris ar koncertu "Guggenmusic balsam tour 2017". Ieeja bez maksas.

No 3. līdz 7.jūlijam no 8.00 līdz 17.00 Balgales brīvā laika pavadīšanas centrā notiks bērnu dienas nometne "Vasaras dārgumu lāde".

Sporta notikumi:

27.jūnijā 18.30 Pastendes sporta laukumā notiks Ģibuļu pagasta kausa izcīņas 2017 3.posms pludmales volejbolā.

30.jūnijā 18.30 Stendes sporta laukumā notiks Stendes sporta centra kausa izcīņas 2.posms pludmales volejbolā.

1.jūlijā Talsos gaidāmi pilsētas svētku sporta pasākumi (ielu basketbols, ielu futbols, skrējiens apkārt Vilkmuižas ezeram).

2.jūlijā 10.00 Pļavu ezera sporta bāzē notiks Pļavu kausa 4.posms pludmales volejbolā.

2.jūlijā 12.00 Vilmuižas ezerā Talsos notiks airēšanas sacensības.

3.jūlijā 12.00 Talsu sporta hallē būs LČ futbolā B grupā (U13).

3.jūlijā 14.00 Talsu sporta hallē būs LČ futbolā B grupā (U16).


Informāciju sagatavoja Inita Fedko, Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas Komunikācijas speciāliste.
( Ziņu aģentūra BNS neatbild par preses relīžu saturu)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot aplūkot tīmekļa vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatņu politika.